19. 10. 2019  Hlavní stránka :: Naše mp3 :: Odkazy :: Seznam rubrik  


Informace
Kapela CREAMONA
Založena 27.května 2003

český renesanční country folk rock

HOME

Praha 8
Czech republic

Email:
creamona @ seznam.cz
Vystoupení

Už pět let si hrajeme pro radostRadošiceMusím se Vám za celou kapelu omluvit. Přes samé hraní jsme už dlouho nepřinesli žádné zprávy a tak jako nepsaný kapelník si dovolím pár slov o tom co se vlastně přes tuto bláznivou zimu dělo. A že se toho dělo hodně... Již máme za sebou i první zahraniční štaci - hráli jsme v republice Čížkov!

Tak mimo to, že jsme se docela slušně zabydleli v Koňském klubu restaurace U Vodárny , kde pravidelně každý měsíc hrajeme už od podzimu a kde jsme uzavřeli nepsané přátelství s provozním šéfem Pepikem, jsme se zcela neurvale vrhli na přípravu a realizaci našeho výročního koncertu. Bláznivý nápad mě už několik let ležel v hlavě a tak po návratu z druhé strany Mlžné řeky jsem za pomoci Loutkářského souboru Jiskra a jeho principála Stanislava Starého, Veruny Kuchinkové a Áji, tento nápad realizoval. Narodilo se pět krásných loutek, které vypadají úplně stejně jako členové kapely CREAMONA. No a tak se stalo, že v prosinci jsme pořádali k našemu 5. výročí v loutkovém divadle Karla Hackera koncert. Zahráli jsme mnoho starších i úplně nových písniček, které jsme celý podzim pilně nacvičovali. Také jsme ale předvedli v našem podání a v naší režii krátkou loutkovou sekvenci o tom jak kapela přišla na svět a také o tom, že pohádková nebíčková víla Creamona, co ohraňuje všechny dobré muzikanty, existuje. Když k tomu přidáte přestávkový raut o vínečku, pivečku, řízečkách a chlebíčkách, tak se ani nesmíte divit, že celé toto dění zaznamenal na DVD náš kamarád Míla Hlavsa. A po shlédnutí tohoto krásně zpracovaného záznamu z našeho koncertu celá kapela svorně poděkovala nejen Standovi, ale i sobě. Mimo jiné pro případné zájemce bude DVD k prodeji.

Na našich cestách jsme se dostali až na jih, kde v obci Radošice a to společně s kapelou MILDA BAND došlo k báječné a až do rána trvající oslavě narozenin rodáka Míry.

Radošice Radošice Radošice Radošice

Jak říká kapela Creamona „cestou necestou„ jsme zavítali i na sever do města Štětí, kde v restauraci U Šustrů již několik měsíců pravidelně hrajeme a můžu Vám říct, že zde dycinky dostaneme dobré hamání a za to zdejšímu osazenstvu hrajeme až do vysílení. Jó zkrátka i když je to na severu, jižanský temperament se nezapře.

Štětí Štětí Štětí
Štětí Štětí Štětí

Úplně náhodou (respektive za účelem požití plzničky za 26,-Kč) jsem se seznámil s Pavlem a v jeho restauraci NISA v Praze Bohnicích to taktéž pravidelně každý měsíc pěkně roztáčíme.

Nisa Nisa Nisa

Jsem hrdý na všechny členy kapely, krále Miroslava, Čendu, Botičku, Josefína a Pepíčka, že je tomu již pět let co skupina Creamona hraje. Rovněž, ale chci poděkovat Vám všem – našim blízkým, z našeho fan klubu, kamarádkám i kamarádům, majitelům a hostinským. A všem, kteří nás rádi poslouchají. Za vaši duševní i materiální pomoc. Bez nás by to bylo na nic a bez vás by to bylo ještě horší.

S úctou Saša Ritchie Andrle

P.S. – Co nás ale i vás čeká:
- Od března natáčíme úplně nové CD, kde bude fůra nových písniček. V červnu snad bude hotové.
- 7.3.09 se zúčastníme oslav Historického svátku žen v republice Čížkov.
- Pravidelná měsíční hraní U Vodárny, U Šustrů a v Nise
- Na jaře se pojedeme podívat pod Ještěd za naším bláznivým kamarádem Zbyňkem Kaderou a na nějaké místní zábavě to roztočíme.
- V rámci jarního tažení bandy z Vtipotoče a kreslířů z časopisu Trnky Brnky se zúčastníme 5. až 7.6. pohádkového blbnutí na hradě Točník a možná celou tu bandu přijedeme potěšit na soukromé koncerty na ostatní památky (zámek Stránov, zřícenina Zvířetnice, klášter Sázava)
- 2.7. až 11.7. bude naše neslavnější akce a to moravské turné KOŇMO 2009, kde budeme hrát v těchto destinacích (koupaliště Kovalovice, tvrz Bošovice, sportovní areál Morkůvky, sokolovna Šitbořice, kemp Free Star Strachotín, zahradní restaurace Pod Pálavou Dolní Věstonice, hospoda Gambrinus Přítluky, kemp Mars Rakvice)
No a určitě se nám do cesty připletou ještě další zatím neplánované akce. Takže sledujte náš web, mejlujte, esemeskujte. Ale hlavně milujte se a množte se.

09. 03. 2009 | Bota | Komentáře: 50 | přečteno: 2253 | Zavřít článek...

Novinky
Turné 2018
" Ještě jsme nezahynuli " 26-28.07.2018 Jižní Morava
phpRS powered :: layout by filipjirka :: content copyright Botka