19. 10. 2019  Hlavní stránka :: Naše mp3 :: Odkazy :: Seznam rubrik  


Informace
Kapela CREAMONA
Založena 27.května 2003

český renesanční country folk rock

HOME

Praha 8
Czech republic

Email:
creamona @ seznam.cz
Vystoupení

Hornické hraníHrajeme venkuV sobotu 15.11. jsme jeli na výjezdní hraní k našemu kamarádovi Aleši Bílkovi (šáša z Točníku) do Nového Jáchymova. Pronajal si tam totiž úplně úžasnou vinárnohospodu, která je udělaná z bývalé budovy Cechu a vchodu do štoly Josef. V okolí Krušné hory totiž byla velmi rozšířena těžba železné rudy a prostředí vinárny tomu jednoznačně nasvědčovalo. A právě 15.11. zde probíhaly staročeské Svatomartinské trhy.

Pohled do lidíKapela vyrážela bez zvukařů, takže jsme to museli nějak spytlíkovat sami. První voj dorazil na místo asi kolem jedné, aby zjistil, že v Praze na chodníku zapomněli Sašovu hlavu - koženou brašnu se vším okolo kapely. Takže vyložili a Ája pelášila zpátky do Prahy. Kupodivu tam po třech hodinách ještě byla. Jak se dočtete dále tak to byl vůbec takový zapomínací víkend. Aleš si mezitím zahrál svoje divadélko, mohli jste si nechat věštit budoucnost ve věštírně, nebo se účastnit několika soutěží. V pět hodin odpoledne přijel sám svatý Martin na hnědém koni (naštěstí bylo celkem hezky, ale zima). To už byl na místě činu i Bota, takže jsme postavili aparát a začali hrát. Venku.

Banda z TočníkuJiž se značně sešeřilo a o to to bylo lepší. Začali jsme to hrnout do lidí pod tlakem a atmosféra byla úžasná. I přes značnou zimu s náma zpívala spousta lidí, ale bohužel na víc než dvě série venku to nebylo. Zima je zima, tak jsme to sbalili a přestěhovali se dovnitř. Tam však je málo místa, a už to nebylo ono. Všichni se tam, bohužel nevešli. Navíc si místní mládež v 10 hodin večer vybojovala jukebox a tak jsme to zabalili. Byla to škoda, byl to hezký večer.

Hrajeme uvnitřPolovina jela domů, polovina jela k Aleši Bílkovi do Olešné. Tam jsme se jen utvrdili v tom, že je Aleš šílenec, protože má: umělé jezírko, nad nímž buduje noemovu archu, asi dvacet ovcí, dále kozy, koně, králíky, asi 15 pískomilů a několik volně pobíhajících myší. Pak už vás ani nepřekvapí, že na vás z výběhu kouká klokan. No fakt síla. Povídali jsme si různé veselé historky z natáčení a vtipy, bylo to fajn být zas mezi tou bandou z Točníku.

Vinárna U Cechu je moc príma, prostranství před ní a historie místa přímo vybízí k pořádání různých akcí, škoda jen.... no, prostě škoda. Ve střetu s jukeboxem prostě nemáme šanci a starší návštěvníci prostě odešli. Zbylo několik stolů místní mládeže a řvoucí jukebox...

21. 11. 2008 | Bota | Komentáře: 27 | přečteno: 2105 | Zavřít článek...

Novinky
Turné 2018
" Ještě jsme nezahynuli " 26-28.07.2018 Jižní Morava
phpRS powered :: layout by filipjirka :: content copyright Botka