19. 10. 2019  Hlavní stránka :: Naše mp3 :: Odkazy :: Seznam rubrik  


Informace
Kapela CREAMONA
Založena 27.května 2003

český renesanční country folk rock

HOME

Praha 8
Czech republic

Email:
creamona @ seznam.cz
Vystoupení

Novopacké pivo a festival v JičíněJičínFestiválku v Jičíně budeme věnovat samostatný článek, neboť dopoledne jsme se cestou z horní Kalné zastavili v nové Pace. Tam totiž stojí pivovar a to jsme si nemohli nechat ujít. Samotný festiválek se velmi vydařil, lidí bylo plno a my se už nyní těšíme na příští ročník.


16.6.2007 dopoledne - pivovar Nová Paka
Protože jsme další den zvučili a hráli na festiválku trampské a country hudby v Jičíně a po cestě je město Nová Paka rozhodli jsme se, že se v něm zastavíme. V Nové Pace totiž stojí pivovar, a počátky vaření zlatavého a naší kapelou tolik milovaného moku zde sahají až do 13.století. V roce 1536 se však stala katastrofa z největších, neboť dřevěný pivovar na náměstí lehl popelem. Znovuobnovení provozu místního pivovaru se datuje rokem 1871 a novodobá historie rokem 2001, kdy se zakládají trendy, na kterých bylo možné stavět budoucí vývoj společnosti.

Do pivovaru jsme přijeli asi 3/4 hodiny po době, kterou jsme měli domluvenou.... V Horní Kalné se totiž dost těžko vstává a ještě jednou se omlouváme všem, kteří na nás v pivovaru čekali takovou dobu :o/ Prohlídka trvala asi hodinu a samozřejmě byla spojená s ochutnávkou. Musím říct, že téměř všem členům naší bandy novopacké pivo zachutnalo (ostatní byli řidiči, takže přišli o možnost posouzení) a někteří se dole ve sklepě poprali o korbel. Po prohlídce jsme přijali usnesení, že uvařit pivo je těžká alchymie a že máme velkou radost, že na to někdo přišel a my se můžeme radovat z výsledného produktu, kterým je pivo :o)

Radost kapelníka
Radost kapelníka když se dozvěděl, že jdeme do pivovaru

Sladovna
Tady zraje slad

Pivovar
Ochutnávka ve sklepě

Zápis do knihy hostů
Creamona se samozřejmě zvěčnila v návštěvní knize


16.6.2007 odpoledne - Festival trampské a country hudby v Jičíně, Valdštejnská lodžie
V Jičíně jsme měli domluvený příjezd v 11 hodin, takže v půl dvanácté jsme tam byli jako na koni. Postavili jsme aparát a začali jsme shánět kapely, abychom zjistili, co kdo potřebuje k hraní.

Jako první vystoupila kapela, která si říkala Maňána Band, což byla skupina lidí, která byla dána dohromady pořadatelem v jedné nejmenované restauraci den předem... Na aparát hráli poprvé, nicméně to vůbec nevadilo. Největší úspěch sklidila jejich píseň o tom, které pivo mají rádi. Vyjmenovali asi 30 značek piv, z čehož plyne, že když je žízeň, tak se na značku nehledí. Po nich přišla kapela KTP z Mladé Boleslavi, kteří byli opravdu vynikající. Pak si to moc nepamatuju, vystoupili Jakub Kazda za doprovodu otce, Jiří Vacek s dcerami (ty holky opravdu umějí zpívat), dále Kati Brno, Martin Macura, který s heligonkou zazpíval největší hitovky Jarka Nohavici, dále Nudliboys, což bylo osazenstvo asi 15 muzikantů (znělo to krásně). Návštěvníci, kterých bylo plné nádvoří lodžie shlédli také vystoupení orientálních tanečnic Sidonie, no a pak už přišla na řadu Creamona.

Hrát jsme začali asi v devět hodin večer a bylo to na hodinku a půl, která strašně rychle utekla. Zcela určitě proto, že návštěvníci vytvořili perfektní atmosféru a nám se hrálo skvěle. Také proto jsme na poslední písničku pozvali všechny návštěvníky k nám na pódium, aby si s námi zazpívali um-baba-ú z Hradčanského regge. Nakonec se vytvořil sbor asi 30 lidí, kteří s námi krásně zablbi.

Po nás nastoupila kapela ZPRZHO, což není nadávka, ale začáteční písmena členů kapely. Festival uzavřeli domácí Kanci kolem jedné hodiny ráno.

Kati Brno
Kati Brno

Jakub Kazda s otcem
Jakub Kazda za doprovodu otce

KTP Mladá Boleslav
KTP Mladá Boleslav - vynikající kapela

Jiří Vacek a dcery
Jiří Vacek a dcery (zpívají krásně)

Jiří Pěnička - pořadatel festivalu
Jirka Pěnička - pořadatel festivalu

Jičín
Creamona začíná hrát

Jičín
Creamona se svým novým sborem :o)

Za fotky děkujeme Jičínskému deníku a kamarádce Mie.

19. 06. 2007 | Bota | Komentáře: 19 | přečteno: 2691 | Zavřít článek...

Novinky
Turné 2018
" Ještě jsme nezahynuli " 26-28.07.2018 Jižní Morava
phpRS powered :: layout by filipjirka :: content copyright Botka