29. 05. 2024  Hlavní stránka :: Naše mp3 :: Odkazy :: Seznam rubrik  

Informace
Kapela CREAMONA
Založena 27.května 2003

český renesanční country folk rock

HOME

Praha 8
Czech republic

Email:
ritchiecreamona@google.com
Něco o nás

Něco o násTak teď se dozvíte něco o nás. Kdo na co hraje, jak se dostal do kapely, kdy odešel a podobné zajímavé věci.


Creamona 2011 zleva - Míra,Saša,Bumbác,Čenda,Jožka


Kapela byla založena 27.května 2003.

Country – folk – rock – lidová písnička – vlastní tvorba

Motto: Jsme tu proto, abychom si dělali radost

Na jednom veřejném vystoupení zaznělo, že věk skupiny koresponduje se stářím Husovy lípy v okrese Prachatice. Pravda je však taková, že jsme mladá perspektivní kapela a umíme to pěkně roztočit.

Saša Andrle - Ritchie
Zakládající člen, textař, kytara, zpěv a nepsaný kapelník.

Saša Andrle

Věčný uličník, který údajně před založením skupiny dost často zevloval v Riegrových sadech. Tam chodil krmit, někdo říká zase střílet prakem holuby. Jiní zase říkají, že myslel na ženský. No a když holubi vyhynuli a ženský ho přestaly bavit, založil Creamonu. Je spíš ale pravda, že tam vymýšlel ty pěkné písničky.

Mira Ryba - král Miroslav
Zakládající člen, housle, zpěv.

Král Miroslav

Traduje se o něm historka, že ho kapela při jednom pozdním návratu našla u popelnic. Pod hlavou měl housle, přikrytý byl partiturou Sukova jara. Tak jsme ho vykoupali, nakrmili, on nám zahrál a je náš. Ale také to mohlo být úplně jinak.

Zdeněk Šimánek - Čenda
Člen kapely od roku 2004, basová kytara, zpěv

Zdeněk Šimánek

Jeho vstup do kapely je opředen příběhem, který se stal v jistém domově důchodců, kde kapela dělala konkurz na nové členy. Čenda tenkrát předběhl bývalého basáka legendární skupiny Olympic pana Chrastinu a vyhrál. A to měl Čenda ještě francouzské hole. Nenechte se však ošálit. Čenda je mladík, kterého má každý rád.

Jožka Lejska - Pepek Vyskoč
Hostující člen kapely a kamarád z jižní moravy, el.kytara.

Jožka Lejska - Pepek Vyskoč

Známe se již dlouho a pořád jsme o muzice jen povídali. Až jednou spadl z lešení a byl samej šroub. Tak jsme mu věnovali naše turné 2010 s názvem PEPKU VYSKOČ. Veřte nebo nevěřte. Pepek vyskočil, celé turné s námi odehrál a tak ať to zůstane na věky.

Zdeněk Fiala - Bumbác
Hostující člen kapely a kamarád. Rovněž z jižní moravy. Bicí.

Zdeněk Fiala - Bumbác

V roce 2008 s námi odehrál jeden koncert v Bošovicích. A protože je to jižanský úderník a ničeho se nebojí, hraje s námi stále. Sice na jeho krámy potřebujeme skoro kamion, ale když se chce tak jde všechno. A my chceme. Škoda jen že ta Moravěnka je tak daleko.

Vzpomínky
Eda Slavinský – basová kytara
Pepa „ Mech „ Polesný – kytara, zpěv
Vlasta „ Abe „ Stárek – perkuse
Daniel Janoušek – kytara, zpěv
Tomáš Pavlata - Botička
Člen kapely od roku 2006 do roku 2010, kytara, panova flétna, zpěv. Jo, ale ještě si občas s námi přijde zahrát.

Tomáš Pavlata

Našli jsme ho v jeho oblíbené hospůdce "Na Vandru", kam si přišel s kamarádama jen tak zabékat, jak s oblibou říká. Hraje na kytaru, píská na spoustu spojených trubiček a dělá stránky kapely.

Josef Karhan & František- Josefín
Perkuse - Djembe

Josef Karhan & František

Věříte na Ježíška? Po letošních Vánocích skupina Creamona určitě ano. Neb Ježíšek nám přinesl Josefína s jeho Františkem. Franišek sice nehoří a nevoní, ale za to nás všechny udrží v rytmu.Ježíšek nám ho sice přinesl, ale nějaké zlé síly ho zase odnesly.

Josef Lejska - Toronto Kid
Zvukař

Josef Lejska

Každá správná kapela musí mít technický tým. Pepa je náš dvorní zvukař a pořád nám strká pod nos nějaké dráty. Takže za to, co se line z beden, za to může on... A jak už to bývá je mládí nevybouřené a tak ho spíš nevidíme a musíme si zvučit sami.

Petr Císař - Dědek
Šófa

Dědek (spíše jeho auto)

Petr má auto. V jeho BXku jezdí většinou Petr, Tomáš a asi 300 kilo krámů potřebných k vystoupení. Jako člena kapely jsme ho přijali na Narnie turné. Bez něj bychom ho mohli těžko absolvovat. Ale nějak se nám vytratil a už zbyly pouze vzpomínky.

Ať už odešli z kapely z jakýchkoliv důvodů, zanechali po sobě stopu na kterou nejen my, ale i mnoho dalších jen v dobrém vzpomínáme.

26. 02. 2006 | Saša | Komentáře: 0 | přečteno: 28876 | Zavřít článek...

Novinky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.

Partneři kapely


phpRS powered :: layout by filipjirka :: content copyright Botka