29. 05. 2024  Hlavní stránka :: Naše mp3 :: Odkazy :: Seznam rubrik  

Informace
Kapela CREAMONA
Založena 27.května 2003

český renesanční country folk rock

HOME

Praha 8
Czech republic

Email:
ritchiecreamona@google.com
Vystoupení

Jak to vlastně probíhalo a zda Pepek vyskočil.Hned na úvod se musím omluvit, že letošní turné bylo bez moravského deníčku. To, ale nemění nic na situaci. Opět to bylo nádherné a vyčerpávající. Jak už z názvu vyplývá, bylo to turné výroční a v pořadí tedy páté. Co se týká Pepka, tak ten určitě vyskočil. Jedná se totiž o našeho kamaráda Jožku Lejsku st., který měl minulý rok těžký úraz a tak prožil zimu o samotě bez hudby, vína a žen. Proto jsme ho vytáhli na naše turné a celou dobu s námi hrál na svou el. kytaru a pomáhal se zvučením neb jeho mladší provedení nedostalo dovolenou a tak musel v Práglu vydělávat na daně. Dalším kamarádem, který se zúčastnil turné jako host byl Zdeněk Fiala alias Bumbác. Jeho Vašek ( buben ) a ostatní bouchací blbosti nás po celou dobu drželi v rytmu a po této zkušenosti si již nedovedu představit kapelu bez rytmů.

Kemp MARS – Šakvice:
Ten jsme si letos střelili hned na úvod. Přivítání a starostlivost Mirka a Jitky Hutterových bylo naprosto nepřekonatelné a opět si s námi Míra hodil své bicí. Ale také Jožka a mladý metalista Tomáš okusili jak se hraje s Creamonou. A tak jsme se promuzicírovali až k ránu a to na pódium, které Míra nechal postavit pro nás - heč. Také dorazila Kristýna s Liborem na koníčkách a tak se děti trochu povozili. Opět nezklamala Ivetka se svou bábovkou a to i přes to, že jsme letos žádnou soutěž nevyhlásili.Ráno raníčko jsme pak od místních rybaříků okusili trochu slivovice, rumu, kávy a klobásy. Slušně za vše poděkovali, udělali pac a pusu a jeli na další štaci.

Na Hájku – Bošovice:
Trochu jsme si smutnili, že letos, ale už asi nikdy si nezahrajeme na Bošovické tvrzi. Taky bych chtěl něco dostat v restituci. Tak jen doufáme, že to nespadne a noví majitelé se o to budou starat minimálně tak dobře jako obec. Tak jsme si letos střihli letní amfiteátr a to Vám byl nářez. Dušan Vobořil vše opět bezvadně zorganizoval a Francek, který nám od loňska opět trošinku narostl se o nás staral, jak vlastní máma. Jen prosím Vás dobří lidé příště už ne tolik slivovice. Ono pak není o čem psát. Jen si matně pamatujeme, že jsme s králem Miroslavem stáli na stole mezi lidmi a tam odtud jsme řídili naše vystoupení. To víte bezdrátové spojení. Zatímco Čenda byla sám samotinkej u mikrofonu a bylo mu smutno. Zbytek noci nás Francek hlídal a tak jsme mohli zase druhý den vyrazit dál. Děkujeme.

Pohostinství – Morkůvky:
Konečně to vyšlo. Už léta víme, že Jára Kališ je bezva kluk a jeho zahradní hospodský dvoreček byl super. Když na nás ludé po písničkách křičeli „ výýýýýtečně „ to se to panečku hrálo. Také Francek z Bošovic se svou partií dorazil. To víte měl o nás strach. Zkrátka a dobře lidem se to líbilo a tak jsme si plácli na příští rok. Za celou kapelu musím, ale také poděkovat místnímu ogarovi s tahací harmonikou. Tak krásně jí tahal a ludé, tak krásně zpívali. My víme, že v Morkůvkách jsou bezva muzikanti.

Koupaliště – Kovalovice:
To co se ovšem dělo tady. Kdo neslyšel a neviděl neuvěří. Horko jak blázen a samé nádherné dcerečky v plavkách. Do toho tekla slivovice a už v 18.00 hodin to vypuklo. Lidé tancovali a zpívali. Staňa Šmerda byl jako servírka k neutahání a mimo to si s námi zahrál na své bendžo. Když však jsem s ním hrál na svou kytaru dvouruč, to už šlo opravdu do tuhého. Míra zase běhal s gajglemi mezi lidmi a rázem byly tři hodiny ráno. A to jsme ještě muzicírovali s Markem Šmerdou na tahací harmoniku. No a tak je zcela zřejmé, že jsme opět jako každý rok nepoznal naši kamarádku Hanu Valíčkovou a povídám jí na její pozdrav „Ahoj“ ; „A která pak ty seš“? A tak děkujeme za úžasné prostředí nejhezčího přírodního koupaliště na světě a bezva pohoštění U Mamence.

Sokolovna - Šitbořice:
Nevím proč nám tento den nevyšlo počasí. Asi jsme dali v Praze na ministerstvu zbytečností malý úplatek. Zkrátka a dobře dějství tohoto večera se odehrávalo uvnitř starobylé Sokolovny. S hrstkou statečných v čele se starostou a za úporné podpory místních dobrovolných hasičů, kteří obstarali bezva občerstvení, jsme si krásně zamuzicírovali a po té, abychom nebyli vsazeni do místní šatlavy pro urážku starostenské nohy zdolali litr starostenské a tedy vysoce kvalitní slivovice. Všem se to moc líbilo a na znak našeho přátelství jsme přijali pozvání hrát na zdejší obecní zabijačce dne 26.2.2011, kam Vás srdečně zveme. Jo a abych nezapomněl. Děkujeme Hanko za úúúúúúžasnou bábovku.

Kemp FreeStar – Strachotín:
Už při příjezdu na naše známé místo nám bylo něco podezřelé. Místní občerstvovací stanice byla úplně plná lidiček a ti nás vítali jako bychom se znali celá léta. A ono také jo. Bylo zde mnoho známých tváří a všichni na nás údajně již několik dni čekali neb zpráva o tom, že dorazí Creamona se roznesla rychle. S místním personálem jsme vše rychle zorganizovali a tentokrát si vlezli do horní části kempu a večer to vypuklo. Bylo to tak krásné a publikum bylo úplně bezva. Škoda jen, že to tak rychle uteklo a že Romana a Roman Richterových, kteří nás sem již pátým rokem zvou se z technických důvodů nemohli zúčastnit. I přes to mnohokrát děkujeme a příští rok si určitě připijeme.

Hospoda Pod Pálavou – Dolní Věstonice:
Naše poslední letošní moravské hraní na místě, kde panuje a vládne Franta Langer. Pořád mě trápila myšlenka, jak to celé vlastně zakončíme a že by to jako mělo být tak nějak slavnostnější. Vše za mě vyřešili lidičkové. Pořád tancovali, zpívali, tleskali a jásali a nám se fakt opravdu krásně hrálo. Vrchol pak byl, kdy na podium přišel Standa Šmerda se svým bendžem, dcerka z výčepu, která místo pípy vzala královi Miroslavovi housle a ten si vzal svoje náhradní, a celé publikum se postavilo za mikrofony a všichni společně jsme si zahráli a zazpívali několik písniček, abychom v úplném závěru jen za zvuku Bumbácových rytmů zazpívali „Černé oči jděte spát“. A tak se také stalo. Ještě před spaním jsme poděkovali Frantovi Langerovi za vlídné přijetí a poslední kapitola našeho nádherného V. výročního turné aneb Pepku vyskoč skončila.

Zamyšlení:
Jak už bylo řečeno Pepek vyskočil. My jsme si odjeli do té stověžaté vesnice vedle Kladna léčit hlasivky, bolavé prsty a pupence od hmyzu. A zůstává v nás nádherný pocit krásna s příslibem dalšího setkání s krásnými lidmi a naší muzikou, kterou děláme od srdce.

Zbývá už jen „VŠEM“ poděkovat a říct „milujte se a množte se“.


Za kapelu Creamona a její hosty Saša Ritchie Andrle.

Související články:
Fotogalerie Turné 2010 aneb Pepku vyskoč. (20.08.2010)
Turné 2010 aneb Pepku vyskoč. (02.07.2010)
16. 08. 2010 | Saša | Komentáře: 0 | přečteno: 17930 | Zavřít článek...

Novinky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.

Partneři kapely


phpRS powered :: layout by filipjirka :: content copyright Botka