15. 07. 2024  Hlavní stránka :: Naše mp3 :: Odkazy :: Seznam rubrik  

Informace
Kapela CREAMONA
Založena 27.května 2003

český renesanční country folk rock

HOME

Praha 8
Czech republic

Email:
ritchiecreamona@google.com
Historie

TURNÉ 2015 - Pekelnická jízda po jižní MoravěTak již po desáté se Creamona vydá na jih. Tak až to vypukne s láskou a s rozumem sledujte náš moravský deníček.

Plakát turné 2015

Partneři turné 2015

Rekreační středisko Kovářka

Nádherný kus zeměkoule, kde člověk najde klídeček.

Rekreační středisko KOVAŘKA - Sedlo

Loutkářský soubor Jiskra

Parta bezva lidiček, kteří již přes 100 let dělají radost malým dětem.

Loutkářský soubor JISKRA - Praha


Den první - Morkůvky

Kapela Creamona dosáhla v odpoledních hodinách základního výškového tábora na Jižní Moravě v Morkůvkách. Dokonce se, jak se dalo očekávat doplazili slavní moravští šerpové Zdeno a Jožka. A protože, jak jsme se dověděli má vinná réva kořeny až deset metrů stejně jako my deset let na Moravěnce, tak jsme si to muzicírování užívali. Morkůvčata v čele s Járou se o nás starali jak o vlastní ( pivíčko i masíčko byla fakt fajn ). A i když stárneme již od narození, stále se na tej vaší Moravěnce omlaďujeme. I když jak říkáme v kapele „ jsem stár a stár až jsem z toho superstar „. Zaplať pán bůh, že jsme jen obyčejní kluci a muzika a fajn lidi nás fakt baví. A již po desáté s úctou děkujeme – kapela Creamona.

Bůček je Mercedes mezi masy(i)

Creamona v Morkůvkách v plné sestavě s moravany

Nové ložinice - prodávají v Morkůvkách

Prý mají otevřeno už od rána - Járo kde jsi máme žízeň

Odjez - byla fajn morkůvčata - díky

Den druhý – přírodní biotop Kovalovice

Kapela Creamona dosáhla v dopoledních hodinách dalšího výškového tábora na Jižní Moravě. Sice Staňa Šmerda letos zklamal ( nezúčastnil se ) a tak jsme pili jen rum místo meruňkovice. To, ale nevadí. My jsme ho pili s Mírou. No zkrátka jsme se nějak prokousali až k večeru a situace se kupodivu opakovala. Lidí jako smetí, muzika, tanečky a bezva nálada. Zdeno Bumbác nás se svými bubny provedl až hluboko do noci a to velice profesionálním způsobem. Marek Šmerda se svou mladou nás pořád krmili a napájeli a bylo fajn. Jitka od Míry dostala novou přezdívku „ YETI „ a my jsme dostali strach, že v neděli se to bude opakovat. A taky opakovalo. Jenže to vám povíme až příště. Nezbývá než zase s úctou poděkovat naši hostitelům smerďákům od Mamence a také všem bezva lidem, kteří se zúčastnili.

Další pokračování pekelnické jízdy v Kovalovicích

Lidí bylo jako smetí a byli fajn

I malej Mamenec se zúčastnil-ten ale vyrostl

Taky šmakuje co ?

Malá Mamencová mohla na Mírovi oči nechat

Už nám zase skáče po stolech-zkrátka mladík

Jíťa YETI napekla cukroví a podmáslí ( RUM ) bylo super.

Den třetí – zase přírodní biotop Kovalovice

Neděle se zvrhla v den odpočinku. Tak jsme se nějak povalovali, koupali a netušili, že večer si zabékáme, tak nějak neofiko. Možná se vám zdá, že již není v našem deníčku tolik legrace jako v předešlých letech. To víte už jsme tak nějak usazení, starší a hrozně nás baví si užívat muziku. No a taky už tolik neblbneme a nepijeme jako za mlada. Večer jsme předali Markovi Mamencovi dárek. Tahací harmoniku pro děti. Přišel taky náš děda Staňa Šmerda. Zkrátka jsme se usadili u stolu vzali vercajk a začali muzicírovat. Ještě se ani nesetmělo a už zase bylo lidí jak smetí. Nedělička se tedy povedla a bylo nám fajn. No a příště si pokecáme z kempu Free Star ve Strachotíně. Ahoooooooooj.CREAMONA – Turné 2015 Nedělní jamování v Kovalovicích

Nedělní jamování s Markem v Kovalovicích

Marek dostal od Creamona Harmoničku

Náš kámoš Ivoš - čumí jak tygr na škubánek

Den čtvrtý – kemp Free Star Strachotín

To byl zase nářez. Náš Míra byl identifikován něco mezi panem hercem Kemrem a Mrakomorem. O Čendovi zase někdo prohlásil, že má nejkrásnější prsa ze všech moravských holek. Bumbác si zase dával do nosu bůček a zmrzlinu a Saša tomu tak nějak šéfoval. Byla pořád legrace a muzika a zase legrace a zase muzika a místní děvčice Lenka a Lenka, Sabinka a Katka se o nás starali se vší láskou. Taky dorazili Pavlínka a Míra z Věstonic a celá omladina od Mamence z Kovalovic. Ale nejdůležitější bylo, že lidičkové byli fajn a prý se jim to moc líbilo. Takže nám nezbývá zase nic jiného než s úctou poděkovat za vlídné přijetí. Tlesk a tlesk a zítra pokecáme z Dolních Věstonic.

I děcka si u naší muziky užívali

Letos bylo ve Strachotíně narváno

Marek nás super doprovodil na foukačku

Foto které poputuje do Francie

Naše dcerky - Lenka, Lucka a Sabinka

Den pátý – Dolní Věstonice a občerstvení U Vody – U Langrů

Tak konečně se to za těch deset let povedlo. Nepršelo a Čenda si našel nevěstu. Bláhově jsme si mysleli, že v neděli odjedeme do Prahy. Chyba. Čenda si ve Věstonicích domluvil svatbu na neděli a to zas bude průser. No přejme mu to. Prý ale nevěsta chce dvě děti. Tak nevím zda toto břemeno nevezme na sebe kolektivně naše kapela. No nic začneme vážněji. Parta od Langrů nám připravila podium před hlavní silnicí a tak se na zdejší vozovce sedělo, pilo, tancovalo a jinak hodovalo. Creamona hrála komplet včetně moravanů Jožka a Bumbác a také Staňa Šmerda. Až naše vláda vyhlásí akci „ adoptuj si svého důchodce „ , kapela Creamona si adoptuje Staňu. Za prvé má fajn meruňkovici a za druhé mu to bude slušet jako trpaslíkovi na naší pražské zahrádce. Také si s námi na bubny bácnul synek od Pavlínky – Michal. Chce to chlapče ještě máknout. Péťa ze Smolína nám zase svých ksichtem kazil fotky a takto to bylo až do půlnoci. Takže nezbývá než opět s úctou a pokorou poděkovat všem od Langrů, všem hostům a všem bezva lidem. Ještě se musím osobně omluvit, že se mi podařilo vyslat naší Jitku YETI několikrát vybírat do klobouku. Nějak se mi to v té hlavě už motá. To víte už od narození stárnu. A hurá na MARS.

Čenda před slibem manželství

Čenda po slibu manželském

Staňa válí banjo jako holky za mlada

Dcérečka Pavlínka tanini se svým synkem Míšou

Lidičkové i stáli a tancovali na silnici

Creamona a neb bratři v triku

I synek Míša si s námi bácnul - makej chlapče

Míra zase pařil na gajgle

Ten pán v červeném to je ksicht - co? Péťa ze Smolína

Den šestý – kemp Mars

A už v tom zase lítáme. V plné sestavě s moravany jsme to zase pěkně rozbalili. Na Marsu nefoukalo a lidí bylo jako smetí. Rybařící ze zátoky, Jožka Hicl ( malý velký muž ) a spousta známých i neznámých. Za logistické podpory Mirka a Jitky Huterových ( Plznička, vepřové výpečky a další dobroty ). Zkrátka bylo fajn a to je dobře. Takže pár foteček a už se těšíme do Šitbořic, ale hlavně se těšíme na Čendu protože se loučí se svobodou.

Lidé už se scházejí na Marsu

Začínáme

Západ slunce nad Marsem

Východ měsíce nad Marsem

Tancujou a líbilo se to všem

Den sedmý – hospoda U Kašparů - Šitbořice

Dosáhli jsme vrcholu jižní Moravy. Slavná a malebná obec Šitbořice a její lid a to včetně pana starosty nás přivítali vlídně a samozřejmě s grilovačkou a bumbáním. Rozvinuli jsme své cajky na terásce U Kašparů a hráli a hráli a lidé jedli, pili, tancovali a plácali packama na naši počest až bylo hodně nad ránem. I přes to, že jezdíme na Moravu deset lét, stále mám mezery ve vašem slengu. Po žádosti jednoho šitbořičáka „ Ať zahrajem pro starostu píseň Pověšte ho vejš „ došlo k tomu, že jsme to skutečně na adresu starosty zahráli. Kdo zná text této písně musí jistě dojít k závěru, že se tato píseň moc nehodí. Byl jsem okamžitě zplísněn a málem zavřen do šatlavy pro urážku starostenské nohy. Jenže já jsem fakt přeslechl, že v názvu mělo být Povyšte ho vejš. Proto musím zařídit aby náš současný aligátor ojíněný becherovkou z hradu brzo vyplul a na jeho místo se musí dostat starosta Šitbořic – bylo totiž několikrát zvoláno – „ starosta na hrad.“ No a dál bych dění v Šitbořicích nekomentoval – už si fakt nic nepamatujeme. S úctou děkujeme za naplnění našeho kloboučku a ještě se neloučíme. V závěru našeho deníčku vám přineseme video reportáž s Čendovi nedělní svatby.

Šibořská grilovačka

Začínáme v Šitbořicích

Pohled na Šibořský lid

Tancujou a dlouho

Ještě v 01.00 stále tancujou

Svítí, svítí měsíc nad hlavou

Den poslední – poděkování,odpočinek, Čendova svatba,odjezd - Šitbořice

Co říci závěrem? Snad jen to, že to bylo opět krásné a to nejen díky naší muzice, ale díky lidem které známe již deset let. Jsme sice starší a stále více to bolí. Ale dokud to bolí, tak žijeme. Kapela s úctou zdraví jižní Moravu. P.S. Málem se nám podařilo oženit našeho basáka Čendu.CREAMONA – Čendova svatba 2015

Saša-díky

Čenda - díky

Míra - díky

Jožka - díky

Zdeno - díky


17. 05. 2015 | Saša | Komentáře: 0 | přečteno: 4493 | Zavřít článek...

Novinky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.

Partneři kapely


phpRS powered :: layout by filipjirka :: content copyright Botka