29. 05. 2024  Hlavní stránka :: Naše mp3 :: Odkazy :: Seznam rubrik  

Informace
Kapela CREAMONA
Založena 27.května 2003

český renesanční country folk rock

HOME

Praha 8
Czech republic

Email:
ritchiecreamona@google.com
Historie

Turné 2013 - Poslední vandrturné 2013
A už je to tady. Začínáme psát již osmý moravský deníček. Tak nám držte palce.PŘEDMLUVA


Na základě obav našich kamarádů z Moravy si dovoluji upozornit, že název našeho turné 2013 „ POSLEDNÍ VANDR „ není odvozen od skutečnosti, že již sem nikdy nepřijedeme. Toto turné je věnováno především našim tatíkům kvůli kterým jsme čím jsme, basákovi a zvukařovi a kamarádovi Pepovi Dvořáčkovi a také kamarádovi, který byl u zrodu kapely Standu Bartoňovi, kteří nás dříve či nedávno opustili a určitě by byli rádi, kdybychom je na tom jejich posledním vandru doprovázeli. Takže milí naši moravané nebojte se. Kapela Creamona stále kvoká, stále kvoká. I když letos nedodržíme z technických důvodů plán a v Bošovicích je koncert zrušen. Děkujeme za pochopení.


A JIŽ KONEČNĚ DEN PRVNÍ – OBČERSTVENÍ U HŘIŠTĚ – Morkůvky


Odjezd byl stanoven kapelníkem na 14.00 hod. Samozřejmě se to opět nepodařilo. Nic méně po revizi všech věcí v pokojíčku našeho krále Miroslava se podařilo naplnit jeho devět tašek asi devadesát devíti menšími taštičkami s různými věcičkami, které bychom mohli potřebovat. Musím, ale také našeho Míru pochválit. Je to kluk šikovný. Sám naplnil svého ESPACE kompletní aparaturou. V tom, ale dorazil usměvavý Čenda se slovy. To zas bude vandr. Ještě jsme nevyrazili a už jsem díky velikosti a hmotnosti své krosny několikrát přepad v metru na záda. No nakonec jsme se všichni a všechno naložili a za neustálého krmení Jitčiných lisovaných burison s jogurtem zvládli D1 opustit bez ztráty desítky a za dvě a půl hoďky už objímali našeho kamoše Járu Kališe. Kamarádka Dáša roznášela Černou horu, tata od Járy nám dal koštnout několika druhů velice chutných vín ve kterých je pravda a Jara usilovně griloval čuníka. My jsme zpívali, lidé zpívali až najednou bylo již hodně pozdě a Creamona udělala hajají. Ráno jsme z popelnice ( grilovaní zařízení) vytáhli ještě kus čuníka, král Miroslav na svém oři snížil Morkůvčatům daně a našeho kamaráda Čendu Bredlyho jsme vzali na procházku na místní pískoviště. ( viz. foto ). To vše za nepřekonatelného čímačararačímčímčím místních vrabčáků. Z úctou děkujeme za vaše přátelství.

Pár ukázek z úplného začátku u našich kamarádů v Morkůvkách z turné 2013 Poslední vandr.

CREAMONA – Turné 2013 Poslední vandr – začínáme v Morkůvkách

CREAMONA – Turné 2013 Poslední vandr – Pověste ho vejš

CREAMONA – Turné 2013 Poslední vandr – Ho Ho Watanay

CREAMONA – Turné 2013 Poslední vandr – Divokej horskej tymián

CREAMONA – Turné 2013 Poslední vandr - Batalion

CREAMONA . Turné 2013 Poslední vandr – na dobrou noc


První ochtunávka

První rozehrání

Začínáme v Morkůvkách

Velice příjemná rodinka od Járy Kališe

Muzikantské lidičky z Morkůvek už se scházejí

To zas byla žranice - díky Járo

Král Miroslav snížil morkůvčatům daně

V popelnici zbylo trochu vepře a vínka

Rodinka z Prahy vypustila Krakena Čendu

KRÁSNÝ DEN DRUHÝ – kemp MARS - Šakvice


Cestou necestou naším ESPACEM a hlavně přes vaši a tak trochu už možná i naši Pálavu jsme dorazili až na MARS. Hned proběhlo vítání pražských občánků, došlo i na polibky a slzy dojetí. Ale hlavně opět Míra a Jitka Hutterovi a jejich dcerenka nezklamali. Točila se plznička, papánkovala se svíčková a moravský vrabec se zelím a bramborovým knedlíkem a mezitím se nám podařilo postavit aparát. Za neustálého skandování místních rybaříků jsem byl donucen asi od 15.00 hod do 17.00 hod udělat na pódiu akademickou folkovou čtvrthodinku a místo ve 20.00 hod začala produkce kapely už v 19.00 hod. Jo abych nezapomněl. Na návštěvu dorazil náš kamarád pes jehož jméno mi ještě nikdo neřekl a jeho rodiče Iva a Petr. Také dorazili naši kamarádi ( no víte už mám v hlavě guláš ) o kterých vím, že jejich tata má velký knír a dal nám dobrou meruňkovici. ( Mňam ) a spousta dalších. Děkujeme. A také se po letech přišel na nás podívat malý velký muž Jožka Hicl jehož grilovaná žebra, buchtičky ze šodo a zelená ( pepermitka ) se šlehačkou před několika lety způsobily, že jsme na do smrti přátelé. A jak už to bývá zvykem. Opět se hrálo i když foukal vítr jak sviňa, opět se tancovalo i když už nám hlas ani ruce nesloužili a najednou Míra Hutter řekl ( a to je dobře ) už dost. Ono bylo totiž 02.00 hod. S Čendou jsme si ustali zase na pódium. My už tam, tak nějak máme vyležený v tom betonu důlek. Míra s Jíťou dostali chajdu. Ráno lehce zapršelo. Udělali jsme na umývačce cáky, cáky. Slušně se rozloučili a hurá na další štaci. Stejně jako den předcházející s úctou děkujeme za vaše přátelství.


Creamona se vším všudy pod Pálavou

Vítání občánků z Prahy na Marsu

Náš kamarád pes a jeho rodiče

Odpolední siesta

Opět nejkrásnější pohled na svět z Marsu

Noční siesta s tanini

VELICE PŘÍJEMNÝ DEN TŘETÍ – kemp FREE STAR - Strachotín


Cesta netrvala dlouho, ale za to byla náročná. Zase v Marsu naložit všechen bordel do ESPACE a provést přesun do kempu Free Star. Místní slečny, které nás mají určitě rády ( Alice s Lenkou ) s vyděšeným výkřikem „ Co tak brzo „ nám dali chatičku, pivíčko a hezký úsměv. Po dlouhé době jsme zase hráli v dolním altánku, který pro nás kdysi nechali majitelé postavit. Musíme jako kapela kvitovat, že pan Roman už odložil kripl vozík a i se svoji milou ženou Romanou skoro celý večer podporovali naši produkci. Roman naprosto nepřekonatelnou ochutnávkou všech možných vín a Romana svým úsměvem a děckama, které jsou určitě po nich. Do toho nás Lenka pravidelně zásobovala bumbáním. Nádherná rodinka ze Švédska a motorkáři ze Slovenska nám za naše hraní tleskali a dokonce si s námi jeden úžasný motorkář zazpíval v tak trochu rockovém pojetí skladbu „Pověste ho vejš“. A skoro nikomu nevadilo, že opět funěl vítr jak sviňa a byla kosa, že ani nelítal a nekousal žádný hmyz, což bývá zde zvykem. Nic méně po půlnoci jak nám bylo ze strany úřadu povoleno jsme vypnuli tlačítka na aparátu a udělali hupky dupky do postýlek. Dovolte, abych smekl náš Creamoňácký klobouček a opět poděkoval za milé a upřímné přátelství od lidí na tomto místě. Další informace až po dnech volna. Přejeme hezké prázdniny.


Aspoň nás nikdo neotravuje

A už jsou tady ludé

Ten severní vitr není vidět - letní kosa

Úspěšný osmý rok - máme foto s Romanovci

Bezva motorkáři ze Slovenska - díky !!!!!

Rybáři Jíťa a Čenda po obědě.

Botanici na obědě - vědí co je biftek

Ruku v ruce pomodlit a spát

DNY VOLNA NA BUMBÁCOVI HACIENDĚ - Šitbořice


Protože odpadly Bošovice udělali jsme vojenský převrat na Bumbácovi haciendě. Velice krásné tři dny, které jsme strávili odpočinkem, prací a konzumací jídla. Je sice fakt, že plantážník Bumbác dělal generální úklid a tak jsme se tak trochu zapojili, ale je také fakt, že Bumbác je velice nádherný muž a hostitel a zařídil nám ledovou sprchu na zahrádce, vojenské ležení v pokojíčku, kde jsme celé tři dny hubili rojící se mravence a chutnou krmi v místním JZD. Bumbác je kamoš a my moc děkujeme. No a ve čtvrtek se sejdeme v Dolních Věstonicích. Zdar a sílu najdeš v vuřtu.


Čenda na gulášku u Jožky Hicla

Největší rudlista na Moravě

Brigáda na Bumbácovi plantáži

Čenda maká-Bumbác kontroluje

Na obídku v místním JZD

Zkouška na dvorečku naší haciendy

ÚŽASNÝ DEN ČTVRTÝ – kemp U Langrů – občerstvení U Vody – Dolní Věstonice


A už v tom zase lítáme. Vřelé přivítání podpořené ochutnávkou dobrých vín od rozmilé, hodné a pracovité rodinky Langerových se pomalu přehouplo k večeru. Konečně nám vyšlo počasí a mohli jsme zde plně využít nové pódium, které bylo postaveno na naši počest. A co lidí se nahrnulo. A považte, samí dobří ludé a spousta kamarádů. Bylo jich tolik, že bohužel museli posedávat i v celém okolí naší produkce. Dostali jsme i chutnou krmi a s Láďou Langerem a s Pavlínkou Langerouvou a s jejím Mírou a s Petrem a Ivčou, ale hlavně se Staňou Šmerdou naším dvorním banjistou jsme si krásně povídali. Mezitím jsme, ale také hráli a to se asi líbilo. Najednou bylo 03.00 hod a to už šlo do tuhého. Zkrátka se šlo spát. Já a Čenda opět na pódiu, ostatní nevím.Jenom Staňa by pořád muzicíroval, což bylo velice krásné. Nakonec musela zavelet Pavlínka a vyhnala ho spát jako malého uličníka se slovy. „ Pane Šmerda ! Běžte už konečně spát.“ I to se povedlo. Jenže ráno se opět muzicírovalo a zpíval celý kraj. „ U Langrů je skvělá nálada, sedět si jen tak no to je paráda a i když slunce do kotle přikládá za rok zase na viděnou a kapela Creamona k vašim nohám s úctou a poděkováním svůj klobouček pokládá.“


Vážení hosté a kamarádi ve Věstonicích

Mistr vinař Láďa Langer."Hrajte mi to pořádně".

Věčný uličník Staňa a jeho banjo.

Bylo plno a bylo dobře.

Creamono, chtělo by to nějakou ukolébavku.

Kamarád s frkačkou - moc pěkné - děkujeme.

Pavlínka - kluci dobrou noc.

Ještě pár písniček se Staňou.

Dvojruč na kytárku.

Děkujeme, že nás máte rádi.

Jen tak. Z přátelství. Ahoj.

KRÁSNĚ ŽRACÍ DEN PÁTÝ – Sokolovna - Šitbořice


Kdysi dávno se v této malebné obci uskutečnil ten nápad s koníčkovým turné a také zde proběhl náš první koncert v rámci našich turné po krásné jižní moravě. A tenkrát nám starosta slíbil, že jednou bude lidí jak smetí. A tento rok se to stalo. Když se spojí naše muzika a velké letní grilování s vicemistrem Evropy bylo těch lidí 250 a mohlo by být i více. Jenže kapacita množství jídla a lidských zdrojů to tak chtěla. Musíme zcela vážně a dle právě získaných zkušeností konstatovat, že se dá grilovat hodně věcí a vše je moc chutné. V tomto případě jsme se ale museli hodně krotit. Za prvé nikdo nehraje hůř než přežraný muzikant a za druhé mnoho těch dobrých lidí se nám snažilo vysvětlit, že právě jejich víno či pálenka je ta nejlepší. Vše dopadlo dobře i když se šlo spát s muzikou a starostenskou slivovicí až hodně po sedmé hodině ranní. Také se ukázala naše kamarádka s prvního turné – princezna ze mlejna dnes již princezna od náhonu i s housličkami, její dcerka si s námi zazpívala Holubí dům a nesměl chybět ani mistr příčné flétny Pepa Kocůrek. Z moravských Creamoňáků se také zjevil se svými bubny Zdeněk Fiala alias Bumbác a na tento večer se stal kapelníkem svého orchestru Creamoňanka. Dopadlo to výborně, jsme jen trochu v šoku asi by to spravil náprstek nějakého moku. Ale až někdy jindy. Takže opět velice uctivé poděkování a doufáme, že se vám naše muzika líbila.


Holubí dům v podání dcereček a Pepy Kocůrka.

Romantický začátek

To si ludé šmakovali.

V pozadí starosta co by pořadatel+slivka.

No to je krása

A co vlastně budeme hrát ?

Dočasný kapelník Creamoňanky - držte si klobouky

To je výhled

Tak nějak jsem otěhotněl se slivkou.

Princezna z náhonu stejně jako před osmi lety.

Krásná noc až do rána.

Tanini

Creamona s Pepou Kocůrkem

A ještě jedna romantická z noci

Noční rej a pořád se papá.

Míra zase všechy s gajglema pobláznil

A to byl skoro romantický konec s mistrem


A KONEČNĚ DEN ŠESTÝ A ŠKODA, ŽE POSLEDNÍ – koupaliště – Kovalovice u Brna


Tak trochu už nebylo kde brát energii. Spánkový deficit, bolavé prsty namožené hlasivky a možná i trochu ojíněnost od Staňovi slivovice. To vše je pravda. Avšak nadšení k muzice, dlouholetá přátelství a bezva lidi nás opět nakopli. Už to asi znáte. Zase se celou noc hrálo a zpívalo, tleskalo a tancovalo a vše bylo ok. Svou hudební akademickou hodinovku si zahrál s Creamonou i Staňa Šmerda a bylo to moc pěkné. Mladý mamenec nám představil svého nového potomka Jeníčka a i přes zjevnou svou únavu se o nás staral jak o vlastní. Jedli se uzená žebra, bramboráčky a jiné dobroty. Také bylo koupáníčko ve zdejším přírodním biotopu a z toho nejlépe vyšla naše kamarádka, která se celé turné starala, abychom se po celou dobu chovali mravně. A když může mít Ivan Mládek svou kalamity Jane my máme od teďka svou Cunami Jíťu. Takže Šmerďáci ze srdce děkujeme.


Na cestách-víc očí víc vidí

Asi jiná akce, ale taky pěkná.

Lidé už se scházejí

Jeníček a Mařenka Mamencovi

Marek Mamenec - porcujeme kance

Krásný to pohled na lid kovalovický děkujeme

A zas to zrádný banjo

Míra tak taky byl a zase ho měli rádi

Cunami Jíťa všechno za nás vypila

Tak už budeš konečně hrát - Creamona už nemůže

A Staňa zase v akci

ROZLOUČENÍ


Děkujeme s úctou všem výše jmenovaným, ale i všem lidičkám, kteří si nás přišli poslechnout a pomohli nám doprovodit naše tatíky a naše kamarády, kteří nás poslouchají již z nebíčka na jejich posledním vandru. Ve víně je pravda a někdy míň je více. Zdraví Vás Saša Andrle – Ritchie Šnek, Míry Ryba – král Miroslav, Zdeněk Šimánek – Čenda Bredly.


S úsměvěm díky - Čenda Bredly

Děkujeme moravané Váš král Miroslav

A to je konec - s úctou díky a na slyšenou za rok


27. 06. 2013 | Saša | Komentáře: 0 | přečteno: 4723 | Zavřít článek...

Novinky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.

Partneři kapely


phpRS powered :: layout by filipjirka :: content copyright Botka