29. 05. 2024  Hlavní stránka :: Naše mp3 :: Odkazy :: Seznam rubrik  

Informace
Kapela CREAMONA
Založena 27.května 2003

český renesanční country folk rock

HOME

Praha 8
Czech republic

Email:
ritchiecreamona@google.com
Program

THE END ANEB, TAK TROCHU NOVÝ ZAČATEK.Sbírka na nákup elektrického invalidního vozíku pro Báru skončila - huráááááá.Jak všichni víte a někteří nevíte, v nedávném období se konala veřejná sbírka za tímto účelem, která byla zakončena prvním a posledním divadelně hudebním festivalem kapely Creamona pro děti a dospělé.

S velkou úctou musím konstatovat, že se vše povedlo a na účtu nadace ADRA č. 57333375/0300 VS 270 naskočila částka 86.900,-Kč. A to byl právě cíl tohoto snažení obyčejných lidiček.

A tak k potěšení Barušky byl vozík zakoupen a dne 22.6.2022 při příležitosti zahradní slavnosti v CLEMENTAS Mlékovice slavnostně předán.

Předání vozíku Bára 1

Předání vozíku Bára 2

A co ještě zbývá? No přece pokorně poděkovat.

Takže opravdu děkuji:

1. Domovu s pečovatelskou službou Clementas Mlékovice
Zvlášť pak paní ředitelce Mgr. Andree Faltysové a celému kolektivu tohoto zařízení za starostlivost a péči o Báru.

2. Společnosti Nadace ADRA
, která zajišťovala oficiality sbírky a díky jejich pomoci a hlavně úžasné komunikaci a spolupráci jsme se píď po pídi dostali ke zdárnému konci.

3. Společnosti MEDICALSPACE
, která realizovala rezervaci, držela pro nás cenu a dodala vozík v pořádku a do budoucna garantuje servis.

4. Paní Markétě Suché z MÚ pro Prahu 8 se kterou jsem naprosto geniálně řešil úřední záležitosti ohledně zapečetění, rozpečetění a sečtení hotovostní sbírky z festivalu.

5. Realizačnímu týmu, ale pak zvlášť Markovi Bindrovi z místa zvaného Dvůr Kobylisy
, kde se festival konal, za úžasnou pomoc při realizaci festivalu.

6. Bistru PETITE BRUGES
a Rodinný pivovar U Vacků
za zajištění gastro a nápojů. Mńam. A mimo to dávali do sbírky za každé vypité pivo po pětikoruně. Tedy dohromady po 10,-Kč. A těch piv se vypilo.

7. Úžasnému kreslíři Ivan Křemeček
za titulní obrázek kapely Creamona na plakát festivalu.

8. Zvláštní poděkování patří všem účinkujícím na festivalu, kteří se úplně či částečně vzdali nároku na honorář.

- Aleš Bílek a jeho Divadlo Vysmáto
naprosto famózně předvedl variaci na pohádku Červená Karkulka. Za břicho jsme se všichni popadali.

Loutkové divadlo Vysmáto

- Loutkářský Loutkářský soubor JISKRA
vystoupil s pohádkou „ Jak kašpárek vařil živou vodu aneb o pyšné base „ Profesionální výkon, úžasná pohádka a hlavně nádherné marionety uchvátili přítomné dětské a dospělé diváky.

Loutkářský soubor Jiskra

- Hudebnice Petra Rézová
nás provedla lety 80 a 90 v oblasti Pop a Rock. Příjemné poslouchání zvlášť když vzala do ruky saxík nebo klarinet.

Hudebnice Petra Rézová

- Bylo mi ctí přivítat na podium mého kamaráda Josefa s kapelou ŠAGALI TORZO
I když jsme se vlastně skoro 30 let neviděli, pořád se tak nějak sledujeme. Jejich provedení našich starých a nových písní kamarádů z Moravy bylo samozřejmě nádherné. Mě osobně to vrátilo do mládí. Zazněli i starší country a tremp věci. Vrchol bylo provedení skladby Hotel California s texturou od Josefa.

kapela Šagali TORZO

- Na kapelu EXPERIMENT 72
z Moravy, kteří již oslavili výročí 50 let, jsem se moc těšil. Byla to nádherná procházka starým dobrým českým trempinkem. Paní Dáša hlasově excelovala a já si vzpomněl na naše tatíky a dědy. Velice se omlouvám za mé hanlivé vyjádření, že jich je jek Alexandrovců. Ale, zkuste se vžít do situace zvukaře který má nazvučit 8 zpěvů a 8 nástrojů. Vše se povedlo a mají můj obdiv za výkon a za to, že se vlezli na naše malé podium.

kapela Experiment 72

Samochvála smrdí. Nic méně kapela CREAMONA ve složení Já, Míra – housle, Čenda – baskytara po oba dva večery uzavírala program. Bylo to náročné, ale fajn. A bylo to fajn i proto, že si s námi zahráli naši kamarádi. Na Bongo Františka náš Josefín. Na banjo náš kamarád Michal a Staňa. Na panovu flétnu náš kamarád Tomáš Botka, který i zařídil tisk plakátů. Martinovi, který vzal na tři krásné sklady baskytaru, a zahráli jsme si duo.

kapela CREAMONA a ŠAGALI

Creamona a Bára

Saša a Martin

kapela Creamona

Asi největší poděkování, ale patří všem, kteří na sbírku přispěli. Ta řada neobyčejně obyčejných lidí, kteří se v této zemi a na této planetě lomouzí, denně řeší všední i nevšední problémy a je jedno zda je to boháč nebo chuďas. Ale poděkování patří i lidem, kteří se po dobu festivalu starali o Báru. Pokud se mě zeptáte na jména lidí a kolik kdo přispěl do sbírky, musím vám dát jednoznačnou odpověď. Byla to sbírka veřejně dobrovolná a s úctou k těmto lidem jména vynechám. Přátelé Báry vědí, ale také vědí , že jsou lidé, kteří měli a mohli něco udělat a neudělali. Budiž jim odpuštěno.

PS 1 – Určitě jste si všimli, že celé mé povídání je pozitivní a odproštěno od jakýchkoliv politických, či morálních komentářů. A to je správné. Jen se trochu podivuji, že si stát vezme svých 15% DPH. Závěr si udělejte sami

PS 2 – A protože Bára bude potřebovat do budoucna některé, nad rámec hrazené úkony od zdravotní pojišťovny ( logopedie, rehabilitace atd.), necháváme sbírku běžet dál. Tedy pokud máte chuť a možnost, můžete ještě dál přispívat.


23. 06. 2022 | Saša | Komentáře: 0 | přečteno: 515 | Zavřít článek...

Novinky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.

Partneři kapely


phpRS powered :: layout by filipjirka :: content copyright Botka